Procedury alergologiczne na Oddziale Chorób Wewnętrznych

Od 15 lipca 2016r. W Szpitalu Powiatowym w Chmielniku koło Kielc rozszerzyliśmy działalność o wykonywanie procedur z zakresu alergologii. W związku z powyższym aktualnie w naszym szpitalu dostępne są:

- diagnostyka w kierunku odczulania na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoła, osa, szerszeń)

- odczulanie pacjentów z potwierdzoną alergią na jad owadów błonkoskrzydłych (j.w.)

- ogólna diagnostyka alergologiczna pacjentów obciążonych zwiększonym ryzykiem wystąpienia ostrych powikłań w toku rutynowej diagnostyki (dotyczy pacjentów, którzy nie mogą być diagnozowani w warunkach Poradni Alergologicznych, ponieważ, ze względu na ryzyko poważnych powikłań wymagają zabezpieczenia szpitalnego). Do grupy tej należą m.in: chorzy z podejrzeniem nadwrażliwości na leki (aspirynę, antybiotyki, leki miejscowo-znieczulające), pacjenci z podejrzeniem alergii pokarmowych, czy nadwrażliwości na lateks

- diagnostyka w kierunku astmy oskrzelowej (możliwość wykonania prowokacyjnej próby wysiłkowej)

- diagnostyka i leczenie obrzęku Quincke’ego

- donosowe próby prowokacyjne w ramach kwalifikacji do odczulania np. na pyłki traw, drzew itd.

Równocześnie informujemy, iż istnieje możliwość kontynuacji w naszym szpitalu odczulania na jady owadów dotychczas prowadzonego w innych osrodkach.

W razie pytań prosimy o kontakt

tel.: 413542136, wewn. 125.

Serdecznie zapraszamy!