Medyczny Portal Informacyjny
Konkurs ofert
Zamówienia publiczne
Adres
-
Nasz adres
Szpital Powiatowy w Chmielniku
ul. Kielecka 1-3
26-020 Chmielnik
województwo świętokrzyskie
-
Administracja
tel./fax: 41 354 21 36
Alergologia
tel. 41 354 21 36 wew. 159
-
Izba przyjęć
tel. 41 354 20 17 -
Oddział Chorób Wewnętrznych
tel. 41 354 43 90 -
Oddział Chirurgiczny
tel. 41 354 24 79 -
Rejestracja do Poradni
tel. 41 354 30 23
Szpitalny System Informatyczny
Informatyzacja oprócz wdrożenia Zintegrowanego Systemu Informatycznego w postaci programów komputerowych przyniosła także całkiem nową sieć komputerową wraz z całą infrastrukturą okablowania i urządzeniami sieciowymi.
„Podczas inwestycji udało się wykonać połączenie światłowodowe budynku głównego Szpitala Powiatowego w Chmielniku z budynkiem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Chmielniku. Wykonanie takiego połączenia można niewątpliwie uznać za sukces inwestycji rozbudowy informatycznej szpitala.
Połączenie światłowodowe jest pod kilkoma względami lepsze od klasycznego miedzianego:
· nie powodują interferencji elektrycznej w innych kablach ani też nie są na nią podatne,
· impulsy świetlne mogą docierać znacznie dalej niż w przypadku sygnału w kablu miedzianym,
· światłowody mogą przenosić więcej informacji niż za pomocą sygnałów elektrycznych.
· inaczej niż w przypadku prądu elektrycznego, gdzie zawsze musi być para przewodów połączona w pełen obwód, światło przemieszcza się z jednego komputera do drugiego poprzez pojedyncze włókno."
Jacek Musiał Kierownik Działu Administracyjno-Technicznego
„Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego w szpitalu było sporym przedsięwzięciem. Cały system praktycznie powstał od zera. Począwszy od infrastruktury sieciowej, serwerów poprzez komputery stacjonarne, a skończywszy na zintegrowanym oprogramowaniu. Wdrożony został także system terminalowy ułatwiający pracę na kilku stanowiskach. Logowanie do takiego systemu odbywa się za pomocą kart chipowych, a sesję można przenieś dowolna ilość razy pomiędzy różnymi terminalami bez konieczności ponownego uruchamiania czy logowania. To znacznie ułatwia pracę lekarzom pracującym w różnych miejscach np. na Izbie Przyjęć, na oddziale czy na Bloku Operacyjnym. Niewątpliwą nowością są także tablety medyczne umożliwiające pracę z systemem przy łóżku pacjenta.”
Sebastian Papucki Informatyk
Sebastian Papucki Informatyk
Fot. Sebastian Papucki